UWAGA! NIE ZGUB SIĘ W LESIE! NA SZCZĘŚCIE POSZUKIWANIA 83-LATKI ZAKOŃCZYŁY SIĘ SUKCESEM

UWAGA! NIE ZGUB SIĘ W LESIE! NA SZCZĘŚCIE POSZUKIWANIA 83-LATKI ZAKOŃCZYŁY SIĘ SUKCESEM

W nocy 06.09.2020 roku szczycieńscy policjanci i strażacy prowadzili poszukiwania za zaginioną 83-letnią mieszkanką gminy Dźwierzuty. Kobieta wyszła na grzyby i zagubiła się w lesie. Na szczęście podjęte przez mundurowych działania doprowadziły do jej odnalezienia. Kobieta cała i zdrowa została przekazana zatroskanej rodzinie. Mundurowi apelują o rozsądek i rozwagę! Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie leśnych wędrówek.

W niedzielę tuż przed godziną 22:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od zatroskanej rodziny, która poinformowała, że ich 83-letnia mama wyszła na grzyby i do tej pory nie wróciła do domu. Szczycieńscy kryminalni w trakcie przyjmowania zawiadomienia o zaginięciu 83-letniej mieszkanki gminy Dźwierzuty ustalili, że kobieta wyszła z domu około godziny 17 i udała się do pobliskiego lasu na grzyby. Zatroskana jej długą nieobecnością rodzina zaczęła szukać jej na własną rękę. Gdy poszukiwania te nie przyniosły skutku, o zaginięciu 83-latki najbliżsi powiadomili szczycieńska jednostkę policji.

W poszukiwaniach udział brali policjanci oraz strażacy PSP i OSP. Tuż przed godziną 01:00 poszukiwania zakończyły się sukcesem. Strażacy odnaleźli kobietę. Na szczęście była cała i zdrowa.

Mundurowi apelują. Sezon na grzybobranie rozpoczął się w pełni. Pamiętajmy, że piesze wędrówki po lesie często stają się niebezpieczną pułapką. Każdego roku służby ratunkowe otrzymują liczne zgłoszenia o zaginięciu grzybiarzy. W takich przypadkach należy pamiętać, że zaginięcie zgłaszamy w miarę możliwości jak najszybciej. Lasy to jedne z najtrudniejszych terenów do poszukiwań, szczególnie porą nocną.

Wychodzisz do lasu? Zabierz kogoś ze sobą. Powiadom rodzinę. Nie odchodź zbyt daleko, jeżeli nie znasz terenów. Weź telefon komórkowy i noś odblaski. Ten mały element może naprawdę uratować Ci życie!

Źródło: warmińsko – mazurska policja

Foto: Marek Kokeš z Pixabay 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: