Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

UWAGA!!! RUSZA AKCJA BEZPIECZNE WAKACJE

Od wczoraj, na terenie całego kraju rusza akcja „Bezpieczne wakacje 2020”, jej celem jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa na drogach oraz w miejscu letniego wypoczynku. Policjanci zapowiadają bezwzględne kary dla kierowców, których zachowanie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego. Pod policyjnym nadzorem będą także piesi i rowerzyści.

Patrole ruchu drogowego zwracać będą szczególną uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz dostosowania prędkości do warunków ruchu przez kierujących, warunki przewozu pasażerów, używanie pasów bezpieczeństwa i fotelików ochronnych, stan techniczny pojazdów. Policjanci zapowiadają bezwzględne kary dla kierowców lekceważących przepisy ruchu drogowego oraz zachowujących się agresywnie na drogach.

Pod policyjnym nadzorem będą także tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – a zatem piesi i rowerzyści. Oni także, jako uczestnicy ruchu drogowego, muszą przestrzegać przepisów. Nagłe wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżający pojazd, spacer poboczem drogi po zmierzchu bez elementów odblaskowych, przebieganie przez jezdnię, przechodzenie przez jezdnie w miejscu niedozwolonym – to sytuacje, które mogą prowadzić do wypadku.

W okresie wakacyjnym częściej dochodzi także do wypadku z udziałem rowerzystów. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności względem kierujących jednośladami, zachowanie bezpiecznej odległości od rowerzysty a także ostrożności przy zbliżaniu się do przejazdu dla rowerzystów.

Rowerzysto – pamiętaj, że Ciebie także obowiązują przepisy ruchu drogowego. Nie przejeżdżaj przez przejście dla pieszych, nie wymuszaj pierwszeństwa przejazdu, nie włączaj się do ruchu bez upewnienia się, że jest to bezpieczne. Pamiętaj o oświetleniu roweru po zmierzchu i używaniu elementów odblaskowych. Nigdy nie wsiadaj na rower, będąc pod wpływem alkoholu.

Policyjne patrole ruchu drogowego zwracać będą także szczególną uwagę na bezpieczeństwo podróżujących, w tym dzieci i młodzieży, korzystających z grupowych wyjazdów na kolonie i obozy.
Na terenie pow. mławskiego, kontrole autokarów odbywać się będą w Mławie, na parkingu przy ul. Kopernika ( skrzyżowanie z al. Marszałkowską ) oraz na parkingu przy Placu Wolności w Strzegowie. Aby uniknąć opóźnień oraz oczekiwania na kontrolę, należy zgłosić ją z kilkudniowym wyprzedzeniem do wydziału Ruchu Drogowego KPP w Mławie, tel. 47 703 62 17.

Podczas wakacyjnych podróży policjanci służą także radą i pomocą. Wszystko po to, by bezpiecznie dotrzeć do celu. Bezpieczna, bezstresowa podróż, to najlepszy początek udanego wypoczynku.

KIEROWCO! PRZED WYRUSZENIEM W PODRÓŻ:
– sprawdź stan techniczny swojego auta i usuń ewentualne usterki,
– dobrze wypocznij, aby Twój stan psychofizyczny, pozwalał na maksymalną koncentrację i szybką reakcję na sytuacje na drodze.

W CZASIE JAZDY:
– przestrzegaj przepisów ruchu drogowego,
– stosuj się do ograniczeń prędkości,
– dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze,
– dbaj o bezpieczeństwo pasażerów, w szczególności dzieci.

WYKONUJĄC TRANSPORT ZBIOROWY:
– zadbaj o właściwy stan techniczny autobusu przewożącego dzieci i młodzież do miejsc zimowego wypoczynku,
– właściwe wyposażenie,
– stan psychofizyczny kierowcy.

Źródło:KPPMŁawa

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: