UWAGA! ZMIENNE WARUNKI NA DROGACH. KILKA WYPADKÓW

UWAGA! ZMIENNE WARUNKI NA DROGACH. KILKA WYPADKÓW

W poniedziałek (05.10.2020r.) w Działdowie na jednej z ulic kierująca pojazdem marki Ford Kuga, mieszkanka gminy Działdowo, włączając się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Renault Megane. Pojazdem kierował mieszkaniec Działdowa. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawczynię kolizji policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.

Dyżurny Komisariatu Policji w Lidzbarku w poniedziałek (05.10.2020r.) otrzymał zgłoszenie o kierowcy Transportera, który uderzył autem w drzewo i odjechał z miejsca. Zdarzenie miało miejsce na jednej z ulic w Lidzbarku. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol policji zatrzymał wskazany pojazd kilka ulic dalej. Pojazdem marki VW Transporter kierował 46-letni mieszkaniec Lidzbarka. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, a do tego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę. Wkrótce odpowie on za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

3 października o godz. 18:12 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ciechanowie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Ciechanowie, ul. Sońska. Doszło do wypadeku dwóch samochodów osobowych. Opel Insignia oraz Volvo V40. Samochodami podróżowały dwie osoby, opuściły pojazdy przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej. Na miejscu obecny był patrol Policji. KDR polecił zabezpieczyć teren zdarzenia, udzielić pomocy poszkodowanym do czasu przyjazdu ZRM oraz dokonać sorpcji rozlanego oleju z jezdni. Po przybyciu ZRM poszkodowani zostali przekazani, a następnie przetransportowani do szpitala. Dalsze działania ograniczały się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia do czasu zakończenia czynności dochodzeniowych przez Policję. Po zakończeniu w/w czynności pojazdy zostały zabrane przez pomoc drogową, a jezdnia została uprzątnięta z pozostałości powypadkowych. W działaniach trwających 4 h 1min udział brały dwa zastępy straży pożarnej.

Źródło i foto: policja warmińsko-mazurska, PSP Ciechanów

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: