W GRECJI PRZYBYWA CHORYCH TURYSTÓW NA COVID – 19

W GRECJI PRZYBYWA CHORYCH TURYSTÓW NA COVID – 19

1 lipca Grecja otworzyła granice dla turystów. W ciągu tych dziewięciu dni zanotowano 100 przypadków zarażonych turystów. Osoby zakażone zostały zostały wychwycone już na lotnisku po przeprowadzonych testach i natychmiast zostali skierowani na 14-dniową kwarantannę — wynika z informacji zamieszczonych na stronach rządu w Atenach.  Rzecznik rządu przyznał, że „import” Covid-19 był wliczony w koszty otwarcia na turystykę, podkreślił jednak, że służby sanitarne są dobrze przygotowane na to, aby chorych szybko odizolować, tak by nie zarazili nikogo innego.

Wszyscy przyjeżdżający do Grecji mają obowiązek wypełnienia karty lokalizacyjnej (PLF) na co najmniej 24 godziny przed rejestracją na lotnisku w porcie wylotowym. Trzeba tam wpisać nazwę lotniska, adres po przyjeździe do Grecji i planowaną długość pobytu w tym kraju.

Te wszystkie informacje są skrupulatnie analizowane i w efekcie taka osoba otrzymuje kod QR. Na jego podstawie i odczytaniu na lotnisku przylotowym zapada decyzja, czy taka osoba powinna zostać przetestowana czy też nie. Testy są bezpłatne.

Na terenie lotnisk w Grecji jest obowiązek noszenia masek, a do terminali mogą wejść jedynie pasażerowie z ważną rezerwacją. Osoba towarzysząca może tam wejść jedynie wówczas, kiedy jest opiekunem samotnie podróżującego dziecka bądź osoby niepełnosprawnej.

Stosując restrykcyjne metody kontrolowania zdrowia przyjezdnych Grecy mają nadzieję uratować tegoroczny sezon turystyczny, co ułatwia sytuacja, że ten kraj pandemia COVID-19 dotknęła wyjątkowo łagodnie. Pasażerów zachęca się również, aby odprawiali się online i sami drukowali karty pokładowe, tak aby zminimalizować kontakty z pracownikami lotniska.

 

Źródło/Rzeczpospolita

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: