W MIEJSCOWOŚCI GŁUŻEK PIJANY KIEROWCA UDERZYŁ W OGRODZENIE I ODJECHAŁ

W MIEJSCOWOŚCI GŁUŻEK PIJANY KIEROWCA UDERZYŁ W OGRODZENIE I ODJECHAŁ

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie kierującego mitsubishi mieszkańca pow. mławskiego, który uderzył samochodem w ogrodzenie a następnie uszkodzonym samochodem odjechał z miejsca zdarzenia. W momencie zatrzymania miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w sobotę, o godz. 18, w miejscowości Głużek. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki Mitsubishi, 37-letni mieszkaniec pow. mławskiego, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. Pomimo uszkodzeń pojazdu, kierowca odjechał z miejsca kolizji. Został zatrzymany przez interweniujący patrol. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. W rozmowie z policjantami oświadczył, że zanim wjechał w ogrodzenie, wypił piwo. Zatrzymany kierowca trafił do policyjnego aresztu. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Zgodnie z Kodeksem Karnym, art. 178a. § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Źródło/KPP w Mławie

 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: