W Otoczni Starej odbyła się I Spartakiada Kół Gospodyń Wiejskich

W Otoczni Starej odbyła się I Spartakiada Kół Gospodyń Wiejskich

W niedzielne popołudnie 27 września w Otoczni Starej ,w  konkurencjach, zmierzyło się 10 Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Mławskiego. Wszyscy bawili się przednio. Koło Gospodyń Wiejskich z Otoczni Starej “Na szpilkach” wymyśliło 12 konkurencji. Wśród nich było przejście w jak najszybszym czasie w szpilkach po desce, rzut gumakiem na odległość,  skoki na skakance, gdzie ważna była liczba wykonanych skoków w gumakach przez 30 sekund i wbicie 3 gwoździ na czas. Należało się wykazać celnością w rzutach ziemniakiem do wiaderka i w zbiciu ziemniakiem butelek z ławki. Umiejętność posługiwania się ręczną piłą do cięcia drzewa gospodarze sprawdzili w konkurencji cięcie „moja – twoja” na czas. Panie popisywały się umiejętnością ubicia 3 białek na czas. Dużo śmiechu wywołał przejazd slalomem na taczce na czas. Nie zabrakło skoków w workach, a dużo sprytu wymagał przejazd nartami w trójkę. Panie zmierzyły się też w przeciąganiu liny.

Drużyny w poszczególnych konkurencja otrzymywały  punkty za 1,2 lub 3 miejsce. Za pierwszą lokatę było można otrzymać 10 punktów. W ten sposób po wszystkich konkurencjach wyłonione zostały 3 najlepsze KGW.

I miejsce – KGW „Na Szpilkach” Stara Otocznia (gm. Wiśniewo) – 90 pkt,

II miejsce – ex aequo  KGW w Syberii “Syberianki” (gm. Strzegowo) – 75 pkt

oraz KGW w Mdzewku “Czar Par” (gm. Strzegowo) – 75 pkt,

III miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Stare Kosiny (gm. Wiśniewo) – 60 pkt.

Nagrodzeni jednak zostali wszyscy uczestnicy I Spartakiady KGW z terenu Powiatu Mławskiego. Dyplomy, książki kucharskie oraz gadżety Powiatu Mławskiego, wśród których znalazły się zestawy do grilla wręczali posłanka Anna Cicholska, Starosta Powiatu Mławskiego Jerzy Rakowski i w-ce Starosta Powiatu Mławskiego Zbigniew Markiewicz oraz wójt Gminy Wiśniewo Grzegorz Woźniak.

Jak mówili uczestnicy nie było najważniejsze to kto wygra tylko dobra zabawa. Mimo złej pogody organizatorom udało się właściwie wszystko. Stworzyli wspaniałą atmosferę i wszyscy czuli się ze sobą dobrze. Dopisywały humory, było po prostu wesoło. Nie brakowało emocji podczas zmagań. Członkowie poszczególnych KGW dali z siebie wszystko, a w konkurencjach brały udział zarówno Panie, jak i Panowie. Oprawę muzyczną, od której nogi same niosły do tańca zapewnił Zespół AWERS.

Należy też dodać, że wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich na tej spartakiadzie wystawiły nie tylko drużyny do zmagań, ale przygotowały swoje stoiska, gdzie można było poczęstować się smakołykami przez nie przygotowanymi.

W I SPARTAKIADZIE KGW wzięły udział

  1. Koło Gospodyń Wiejskich w Starej Otoczni “Na Szpilkach” (gm. Wiśniewo) jako Organizator i Gospodarz imprezy
  1. Koło Gospodyń Wiejskich Stare Kosiny (gm. Wiśniewo)
  2. Koło Gospodyń Wiejskich w Kuklinie “Wesołe Babki” (gm. Wieczfnia Kościelna)
  3. Koło Gospodyń Wiejskich w Turzy Wielkiej (gm. Lipowiec Kościelny)
  4. Koło Gospodyń Wiejskich w Radzanowie n/Wkrą “Aktywne Kobiety” (gm. Radzanów)
  5. Koło Gospodyń Wiejskich “Józefinki” w Józefowie (gm. Radzanów)
  6. Koło Gospodyń Wiejskich “Glinkowianie” w Zgliczyn-Glinki (gm. Radzanów)
  7. Koło Gospodyń Wiejskich w Syberii “Syberianki” (gm. Strzegowo)
  8. Koło Gospodyń Wiejskich w Mdzewku “Czar Par” (gm. Strzegowo)
  9. Koło Gospodyń Wiejskich „Czarnocin” w Czarnocinie (gm. Strzegowo)

Na koniec szefowa KGW „Na Szpilkach” Stara Otocznia zwróciła się do zebranych z prośbą, aby SPARTAKIADY KGW z terenu Powiatu Mławskiego były imprezami cyklicznymi, organizowanymi co roku przez kolejne KGW z Naszego Powiatu. Podczas wręczania nagród padła nawet deklaracja ze strony KGW w Mdzewku “Czar Par” (gm. Strzegowo) oraz KGW w Syberii “Syberianki” (gm. Strzegowo) – zdobywców II miejsca w I SPARTAKIADZIE KGW, że podejmą się organizacji kolejnej SPARTAKIADY na terenie gminy Strzegowo.

 

Foto relacja na stronie: https://www.powiatmlawski.pl/redir,2629?tresc=23709

Źródło i foto/Powiat Mławski

 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: