Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Wakacje za granicą. Gdzie będą możliwe?

Jakie będą wakacje w tym roku? Mnóstwo Polaków planuje wypoczynek w kraju. Czy będzie jednak możliwy wyjazd zagraniczny? Do jakich państw?

Większość europejskich krajów wciąż ma granice zamknięte na ruch turystyczny. Wyjątkiem są Holandia czy Wielka Brytania. Rząd tego pierwszego kraju nawołuje jednak by tego nie robić, gdy podróż nie jest konieczna. W drugim od 8 czerwca obowiązuje 14 – dniowa kwarantanna.

Odwiedzić można też niedużą, choć bardzo atrakcyjną turystycznie Słowenię. Tamtejszy rząd wzywa tylko osoby, które źle się poczują, aby wybrały się na izolację.

Co ciekawe Włochy już od 3 czerwca mają otwarte granice. Trzeba jednak udokumentować swój przyjazd. Jak na razie w celach turystycznych jest to niemożliwe.

Grecja otwiera swoje granice 15 czerwca. Międzynarodowe samoloty będą początkowo mogły lądować na dwóch lotniskach – w Atenach i Salonikach. Polacy mogą jechać do tego kraju bez obostrzeń, chyba że wylatują z leżących na Śląsku Katowic. Ten port lotniczy greckie władze uważają za zagrożony – dlatego każdy, kto z niego wyleci, będzie musiał przejść obowiązkowe testy i kwarantannę.

Na razie natomiast granic dla Polaków nie otworzy Czarnogóra. Do tego kraju będą mogli wjechać obywatele ok. 130 państw, ale nie Polski. Powodem stosunkowo dużo zachorowań w naszym kraju w ostatnim czasie.

Inną politykę prowadzi Chorwacja. Kraj ma wciąż zamknięte granice dla mieszkańców większości krajów UE, ale nie dla Polaków, Niemców czy Czechów. Wykluczane są tylko osoby, które mogły mieć kontakt z kimś zarażonym.

Nie wiadomo co z Hiszpanią. Kraj zamierza otworzyć granice dla mieszkańców kilku europejskich państw pod koniec czerwca – jednak Polski na tej liście nie ma. Na razie nie otwierają swoich granic też inne popularne wśród polskich turystów kraje, na przykład Turcja i Portugalia.

Ciągle nie możemy też jechać turystycznie do Czech, choć mogą to robić na przykład Niemcy czy Austriacy. Granic dla polskich turystów nie otwierają również Niemcy. Prawdopodobnie natomiast już od 20 czerwca Polacy będą mogli bez ograniczeń latać na Cypr.

Ruch turystyczny zatem powoli się budzi. Państwa otwierają się stopniowo i ostrożnie. Często najpierw na sąsiadów. Jest szansa, że jeżeli sytuacja epidemiczna będzie się poprawiała i normowała to np. w sierpniu będzie można polecieć i wypocząć do wielu europejskich krajów. Alternatywą jest urlop w Polsce, który również może być bardzo przyjemny.

Źródło: money.pl

Foto: własne

You May Also Like

One thought on “Wakacje za granicą. Gdzie będą możliwe?

  1. Wszyscy się obawiali wakacji, jednak nie będzie tak źle. Myślę że koniec sierpnia początek września można spokojnie planować wakacje za granicą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: