WARTA I RESOVIA Z AWANSAMI PO BARAŻACH

Warta Poznań po wygranej 2-0 (0-0) nad Radomiakiem Radom zapewniła sobie awans do PKO Ekstraklasy. Dwie bramki dla gospodarzy z rzutów karnych strzelił Mateusz Kupczak. Zespół z Poznania po raz ostatni na najwyższym szczeblu rozgrywkowym grał w sezonie 1994/95.

Sylwetka Warty Poznań:

– mistrzostwo Polski – 1929, 1947
– wicemistrzostwo Polski – 1922, 1925, 1928, 1938, 1946

– 18 sezonów w ekstraklasie
– bilans: 410 meczów – 177 zwycięstw – 69 remisów – 164 porażki – bramki 841-733
– ostatni raz w ekstraklasie Warta grała w sezonie 1994/95

Warta Poznań to klub z dużymi tradycjami. Całe środowisko związane z drużyną jest bardzo szczęśliwe z powrotu do ekstraklasy. W przyszłym sezonie zatem obejrzymy derby Poznania w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Ogromna radość w Rzeszowie ale tej części miasta kibicującej Resovii. Wygrali, ponieważ po rzutach karnych ze Stalą w finale baraży o awans do Fortuna I ligi. Dogrywka zakończyła się bezbramkowym remisem. Dla rzeszowskiego klubu to powrót po 26 latach przerwy na drugi poziom rozgrywkowy.

Sylwetka Resovii:

– 17 sezonów w drugiej lidze (obecnie I liga)
– bilans: 538 meczów – 195 zwycięstw – 156 remisów – 187 porażek – bramki 533-534