MŁAWA-ŻUROMIN. Wideokonsultacja w czasach pandemii, kto jest za?

MŁAWA-ŻUROMIN. Wideokonsultacja w czasach pandemii, kto jest za?

Pandemia pokazała nam, że to co kiedyś było normą, dziś nią nie jest. Większość branż musiała dostosować się do nowych realiów. Branże medyczna oraz kosmetyczna również. O zabiegach, które w czasach pandemii cieszą się największą popularnością i o tym, jak radzi sobie w trudnych dla wszystkich czasach, mówi dr n. med. lekarz Mariusz Borkowski.

Sytuacja pandemiczna wymusiła na nas wiele zmian, w tym również naszych zachowań. Kiedy słyszeliśmy o różnych rozwiązaniach terapii zdalnej na odległość, wydawało nam się to science fiction (fantastyką naukową). W chwili obecnej widzimy, że mamy kilka wyzwań, którym musimy sprostać. Leczenie pacjentów – niezależnie od tego, czy jest to pacjent, który przychodzi do lekarza z powodów estetycznych, czy też taki, który ma szereg chorób – ma utrudniony dostęp do lekarza. Wynika to z sytuacji pandemicznej, która spowodowała, że większość z nas większość swojego czasu spędza w domu. Podczas długiego pobytu w pomieszczeniach zamkniętych do naszej głowy dochodzą różne myśli, które dotykają zarówno sfery finansowej, jak i zawodowej oraz ogólnego dobrostanu zdrowotnego. Staramy się ograniczać zasób naszych znajomych do grona osób bliskich, a to powoduje, że nasz wygląd zewnętrzny schodzi trochę na drugi plan, kolokwialnie mówiąc: pozwalamy sobie na większy luz estetyczny. Po dłuższym czasie mogą dochodzić również problemy natury psychicznej. Sytuacja pandemiczna powoduje w nas przerażenie; to co kiedyś było oczywiste i uznane za pewne, dziś niekoniecznie takie jest. Wizja samotnych świąt, dla wielu przymusowej izolacji – to i wiele innych czynników powoduje, że nasza kondycja psychiczna znacznie spada. W takim przypadku szukamy różnych sposobów na poprawę humoru. Dla kobiet wizyta w gabinecie kosmetycznym czy też gabinecie medycyny estetycznej jest właśnie czymś, co powoduje odprężenie, relaks, a tym samym ogólne zadowolenie. W obecnej chwili nie ma obostrzeń, które zakazują wizyt w gabinetach kosmetycznych czy tez lekarskich, a dostęp do lekarza jest nieograniczony. Pandemia pokazała jednak, że musimy być otwarci na różnego rodzaju zmiany. Obecna sytuacja zmusiła nas do załatwiania wielu spraw za pomocą Internetu, jak chociażby sama nauka stała się zdalna. Wielu pracowników dużych i małych  firm pracuje dziś zdalnie. Branża medyczna również musiała dopasować się do obecnych obostrzeń oraz wyjść naprzeciw potrzebom klienta. Klient musi w danym miejscu czuć się bezpiecznie i być w 100% zadowolony ze swojej wizyty. Zabieg w gabinecie ma być dla niego formą relaksu, a nie odwrotnie.

– Ja jako zapracowany człowiek wiem, jak ważny dla każdego z nas jest czas. Aby moi pacjenci czuli się jeszcze bardziej komfortowo, wprowadziłem w okresie pandemii wideokonsultację, która jest bezpłatna. Podczas danej wizyty omawiamy potrzeby pacjenta, jego cele oraz wstępnie ustalamy plan działania. Po zakończonych oględzinach pacjent dostaje linki do proponowanych zabiegów, by mógł zapoznać się z nimi oraz kosztami, jakie będzie musiał ponieść. U mnie wszystko jest transparentnie pokazane. Pacjent musi wiedzieć, co planujemy, jak dany zabieg będzie wyglądał i jaki jest tego koszt. Dla pacjentów jest to ogromne udogodnienie, bowiem nie tylko zyskujemy na czasie pacjenta, ale także ograniczamy osobisty kontakt, co chroni nas przed ryzykiem zakażenia. Ja również muszę dbać o siebie, bo mam kontakt z wieloma osobami, a chcę cieszyć się jak najdłużej zdrowiem i być w 100% dyspozycyjny. Oczywiście, żeby wykonać zabieg, musimy się spotkać osobiście, gdzie następuje  ponowna ocena pacjenta, aby wykluczyć wszelkie wątpliwości.

W pandemii na popularności zyskała toksyna botulinowa czyli botox, który ma bardzo czarny pijar. Na słowo toksyna botulinowa ludzie reagują grymasem na twarzy. Kojarzy im się to z czymś strasznym, z czymś co bezpośrednio zagraża ich życiu, a to jest zupełnie nieprawda. Faktem jest, że toksyna botulinowa jest bardzo silną trucizną, ale to co my podajemy pacjentom jest tak rozcieńczone, że nie stanowi żadnego zagrożenia dla życia i zdrowia pacjenta. Warunek jest taki, że przestrzegamy procedur, a od tego są właśnie wykwalifikowani lekarze. Zabiegi z toksyną botulinową wykonane w górnej części twarzy są to tak zwane procedury łatwe i one są po prostu bardzo, bardzo bezpieczne dla pacjenta. I jeśli chcemy wyprostować zmarszczki na czole, między oczami czy też w okolicy oczu, to jest to najlepsza metoda. Dziś mamy obowiązek noszenia maseczek i to, co kiedyś bardziej eksponowaliśmy, dziś niestety musimy zakrywać. Stąd też zaczęliśmy bardziej dbać o te  okolice, które są wyeksponowane, czyli czoło i oczy. Tutaj naprawdę najlepiej sprawdza się toksyna botulinowa. Podanie toksyny, która blokuje czasowo przekaźnictwo nerwowe między układem nerwowym i tym samym mięsień nie ulega kurczeniu się – powoduje, że zmarszczki zaczynają się pięknie wypłycać. Zabiegi na okolice oczu są o tyle fajne, ze mogą być wykonywane z użyciem różnego rodzaju imunostymulatorów, takich jak np. Sunekos, który jest dobraną grupą aminokwasów poprawiającą grubość części skóry oka, aby nie było prześwitu naczyń krwionośnych. My widzimy jako tzw. sińce pod oczami. Również w okolicy doliny łez można wykonywać zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, z tym że trzeba je wykonywać bardzo ostrożnie, ponieważ może wystąpić bardzo dużo powikłań o charakterze obrzękowym. Tutaj musimy dokonać bardzo dokładnej analizy pacjenta, aby wyeliminować ryzyko ich wystąpienia. Najważniejszy jest pacjent i jego dobro – choć nie zawsze jesteśmy w stanie spełnić wymagania pacjenta. Czasami są one niekorzystne dla niego samego, chociaż w danej chwili on sądzi inaczej.

Więcej informacji pod tel. 578 651 111, Żuromin ul. Armii Krajowej 26/28.

*Materiał zlecony

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: