WYJAZD DO EGIPTU TYLKO Z NEGATYWNYM TESTEM NA KORONAWIRUSA?

WYJAZD DO EGIPTU TYLKO Z NEGATYWNYM TESTEM NA KORONAWIRUSA?

Egipskie Ministerstwo Lotnictwa Cywilnego poinformowało, że decyzją premiera od 15 sierpnia zagraniczni podróżni będą mogli przekroczyć granice Egiptu tylko z negatywnym testem na koronawirusa. Przepis nie dotyczy jednak tych, którzy przylatują do kurortów na Synaju Południowym, w Prowincji Morza Czerwonego i Matruh.

Jak mówi rozporządzenie wydane przez premiera Mostafę Madbouly’ego, od 15 sierpnia cudzoziemcy wjeżdżający do Egiptu drogą lądową, morską lub powietrzną będą musieli okazać test PCR na koronawirusa z negatywnym wynikiem – podają egipskie media. Test musi być przeprowadzony w ciągu 72 godzin przed przybyciem do Egiptu.

Przepis ten nie dotyczy turystów, którzy przylatują bezpośrednio lub lotami tranzytowymi na lotniska w Szarm el-Szejk, Tabie, Hurghadzie, Marsa Alam i Marsa Matruh w gubernatorstwach Synaj Południowy, Prowincja Morza Czerwonego i Matruh, pod warunkiem, że nie opuszczą oni regionów, do których przylecieli. Jeśli jednak zamierzają udać się stamtąd do innych prowincji, 72 godziny przed podróżą będą musieli zrobić test.

 

Źródło/Rzeczpospolita

Obraz Photo Mix z Pixabay

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: