WYPADEK NA UL. SIENKIEWICZA. USTALENIA POLICJI

WYPADEK NA UL. SIENKIEWICZA. USTALENIA POLICJI

W niedzielę, na ul. Sienkiewicza w Mławie, w pobliżu wiaduktu, kierowca volkswagena potrącił pieszą na przejściu. To już drugie, w ciągu ostatnich dni, niebezpieczne zdarzenie na przejściu dla pieszych w Mławie. Policja apeluje o ostrożność.

Do zdarzenia doszło chwilę po godz. 10. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki VW Polo, 75-letni mieszkaniec pow. mławskiego, zjeżdżając z wiaduktu w kierunku miasta, potrącił znajdującą się na przejściu dla pieszych kobietę. 58- letnia mławianka, z ogólnymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Mławie. Kierowca volkswagena był trzeźwy. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mają obowiązek zachować szczególną ostrożność w rejonie przejścia dla pieszych. Kierujący pojazdami powinni zwolnić i umożliwić pieszemu bezpieczne przejście na drugą stronę jezdni. Pieszy powinien także zachować ostrożność oraz zasadę ograniczonego zaufania. Należy upewnić się, że wchodząc na przejście pieszy jest widoczny i nie zmusi kierującego do nagłego hamowania. Wtargnięcie pieszego na przejście, to groźna sytuacja, która prowadzić może do wypadku. Pamiętajmy, że nie jesteśmy na drodze sami – zarówno piesi, jak i kierujący pojazdami.

 

Źródło i foto/KPP w Mławie

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: