Z POWODU KORONAWIRUSA W NIEKTÓRYCH SZKOŁACH ZAJĘCIA SIĘ NIE ROZPOCZĘŁY

Z POWODU KORONAWIRUSA W NIEKTÓRYCH SZKOŁACH ZAJĘCIA SIĘ NIE ROZPOCZĘŁY

W powiecie mławskim wszystkie szkoły rozpoczęły zajęcia zgodnie z planem . Po uroczystości powitalnej 1 września, dziś rozpoczęły się lekcję. Co czeka dzieci i rodziców w roku szkolnym 2020/2021? Trudno jest przewidzieć. Już teraz specjalne wymogi sanepidu są zupełną nowością dla dzieci i młodzieży. Czy uczniowie naprawdę będą przez cały pobyt w szkole chodzić w maseczkach i przebywać w odległości co najmniej półtora metra od siebie?

Każdy rodzić zadaje sobie pytanie, co będzie jeśli ktoś z członków rodziny jakiegoś dziecka ze szkoły zachoruje lub nauczyciel? Prawdopodobnie cała szkoła zostanie zamknięta. Okres zimowy to czas przeziębień, niektóre dzieci w przedszkolach łapią wirusy bez przerwy. Jak wiemy COVID-19 nie zniknie. Wręcz mamy zapowiedź, że zachorujemy na niego wszyscy. Czy w świecie XXI wieku dzieci przestaną chodzić do szkoły a nauka będzie tylko zdalna. Jeszcze rok temu nikt by o tym nie pomyślał, a dziś dzieją się rzeczy które społeczeństwu nie mieszczą się w głowie.

Rozpoczęcie roku szkolnego odwołano w trzech szkołach. Chodzi o Kiełpin (woj. pomorskie), Bożejowice (woj. dolnosląskie) oraz Biskupiec (woj. warmińsko-mazurskie). Powodem jest koronawirus.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: