ZAKAŻONY KORONAWIRUSEM OPOWIADA O CHOROBIE, WSPOMINA O PACJENTACH Z DZIAŁDOWA

ZAKAŻONY KORONAWIRUSEM OPOWIADA O CHOROBIE, WSPOMINA O PACJENTACH Z DZIAŁDOWA

Przebywający w szpitalu w Elblągu mężczyzna ostrzega przed bagatelizowaniem pandemii.

– Z tego kolorowego świata docierają o mnie niefajne informacje. Przestańcie ludzie plotkować. Nie opowiadajcie bzdur, nie wymyślajcie jakichś spisków, nędznych teorii. Nie wiem, co się z wami wydarzyło. Moja choroba, covid, już mnie troszeczkę przejechała. Też się z tego śmiałem, bo co to znaczy „bezobjawowo”? No to mam teraz objawowo. Udało mi się po prawie tygodniu podnieść z łóżka, ale to, co przeżyłem, to jest moje. To, co widzę za tymi drzwiami, to jest coś, czego nikomu nie życzę oglądać – mówi mężczyzna.

Jak dodaje, „tu ludzie umierają, walczą nie tylko o zdrowie”.

– Tu nikt nie wybiera peselu, tu leży dziewczynka z matką, ma 13 lat. Mają kłopoty z oddechem. Jest to rodzina z Działdowa. Tutaj leży lekarz z Działdowa, lat 51. Tutaj dwa dni temu zmarł człowiek, który został pochowany tego samego dnia. To nie są żarty. Nie wiem, czym was karmią w tych mediach, ale ja wam mówię: to nie są żarty – słyszymy.

– Pamiętam, jak było na początku, pierwsza fala. Co żeście robili? Szliście pod szpitale, klaskaliście, przynosiliście catering tym wszystkim medykom, mówiliście, że są bohaterami. Dzisiaj przestaliście już w sklepach uważać na siebie, przestaliście myć ręce i nosić maseczki, śmiejecie się z tego wszystkiego – dodaje mężczyzna.

– Otrząśnijcie się, naprawdę. To się dzieje. Jeżeli nie zależy wam na tych kochanych babciach, dziadkach, to nie wiem, podetnijcie im normalnie żyły; przestańcie ich mordować. Zróbcie to w normalny sposób, ale nie przez covid, bo na to się umiera na raty. Tu nikt nie umiera natychmiast, tu się ludzie męczą, to strasznie boli – wyznaje pacjent.

Źródło: tvp.info

Fot. Ilustracyjne pixaby

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: