Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

ZATRZYMANIE W ZWIĄZKU Z WYŁUDZENIEM PODATKU VAT!

  • Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Komenda Wojewódzka Policji (KWP) zatrzymała podejrzanego o wyłudzenia kilkumilionowego podatku.
  • 34 letni Turek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.
  • Straty Skarbu Państwa sięgają około 4,5 mln zł.

Funkcjonariusze mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Radomiu (MUCS) i Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą radomskiej KWP przeszukali kilka pomieszczeń mieszkalnych w Warszawie i w Wólce Kosowskiej, w tym spółki, która zajmowała się handlem tekstyliami.

Przeszukania miały związek z prowadzonym przez funkcjonariuszy MUCS śledztwem pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu, które dotyczyło poświadczeń nieprawdy na dokumentach księgowych w postaci faktur VAT.

Przestępczy proceder 34 letniego obywatela Turcji polegał m.in. na pozorowaniu wywozu towarów rzekomo kupowanych w Wólce Kosowskiej i wywożeniu ich na teren Unii Europejskiej oraz składaniu fałszywych oświadczeń w mazowieckich urzędach skarbowych i wyłudzaniu nienależnego podatku VAT.

Dzięki zgromadzonym materiałom dowodowym, zatrzymano 34-latka. Mężczyzna trafił do Prokuratury Okręgowej w Radomiu, która wystąpiła do sądu z wnioskiem o jego aresztowanie. Podejrzany o wyłudzanie podatku VAT na blisko 4,5 mln zł, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Zabezpieczono środki pieniężne w wysokości blisko 50.000 zł, w walutach euro i złoty. Sprawa jest rozwojowa, nie są wykluczone kolejne zatrzymania.

 

 

 

Źródło: kas.gov.pl

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: