Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Żegnamy żołnierza Wojska Polskiego, mieszkańca Mławy

Pisaliśmy wcześniej o mieszkańcu Mławy, który zginął tragicznie w wypadku samochodowym na trasie Szczytno-Olsztyn. Jak okazało się to Śp. Marcin Cichocki, kapral, żołnierz Wojska Polskiego i weterana misji afgańskiej.

Ze smutkiem Mława żegna kaprala Marcina Cichockiego, mieszkańca naszego miasta, żołnierza Wojska Polskiego i weterana misji afgańskiej. – Był wielokrotnie odznaczanym bohaterem, obrońcą naszej ojczyzny. Odszedł stanowczo przedwcześnie, winniśmy mu pamięć i szacunek – mówi burmistrz Sławomir Kowalewski.

20 kwietnia 2020 roku w wypadku samochodowym na trasie Szczytno – Olszyny śmierć poniósł mieszkaniec Mławy, żołnierz Wojska Polskiego służący w 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej.

Śp. kpr. Marcin Cichocki urodził się 3 stycznia 1986 roku w Mławie, tu dorastał i uczęszczał do szkół podstawowej oraz średniej. Swoje życie związał z wojskiem. Po odbyciu zasadniczej służby wojskowej w 9 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Braniewie, w 2010 został powołany do zawodowej służby wojskowej w 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej. Na przełomie lat 2011-2012 pełnił służbę po za granicami kraju w ramach X zmiany PKW Afganistan.

Od 2012 roku żołnierz 1 batalionu zmechanizowanego Szwoleżerów Mazowieckich 15. GBZ z Orzysza. W 2017 roku ukończył kurs podoficerski w Szkole Podoficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, następnie został awansowy do stopnia kaprala. W służbie wojskowej – fachowiec i specjalista wielokrotnie wyróżniany za swoją postawę oraz wiedzę.

Odznaczony Gwiazdą Afganistanu oraz Medalem NATO. W życiu codziennym jak i w służbie wojskowej zawsze uśmiechnięty i pogodny, dający przykład innym, że należy iść przez życie z podniesionym czołem.

Informację o śmierci kpr. Marcina Cichockiego przekazał burmistrzowi Sławomirowi Kowalewskiemu Dowódca 1 batalionu zmechanizowanego Szwoleżerów Mazowieckich. Burmistrz Miasta Mława zaangażował się w organizację pogrzebu weterana. – Dla naszego miasta i jego mieszkańców żołnierze stojący na straży pokoju, ryzykujący swe życia dla Ojczyzny to bohaterowie. Odejście w tak młodym wieku kaprala Cichockiego, weterana wzorowo sprawującego służbę, odznaczonego Gwiazdą Afganistanu, przyjąłem z wielkim smutkiem. Składam wyrazy współczucia rodzinie, przyjaciołom i kolegom zmarłego – mówi burmistrz Sławomir Kowalewski.

Marcin Cichocki osierocił dwójkę dzieci.

IP WP, MG/KSM

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: